Opublikowano Dodaj komentarz

Hej świecie, gotowy na zmianę?

Nazywam się Zofia Lewandowska i postanowiłam kiedyś zmienić świat. Okazało się to bardzo trudne. Ten cholerny świat za nic nie chciał się zmienić! Ile wysiłku bym nie wkładała w tłumaczenie, w robienie, w wolontariat, w pomaganie – na nic to się zdawało. Powiem Wam szczerze, że w tej kwestii uczę się dość wolno i powoli wychodzę z butów ratownika i zmieniacza swojego otoczenia.

Nauczyło mnie tego bardzo wiele trudnych rzeczy, przede wszystkim bycie blisko życia, blisko małych dzieci i swoich ciemnych stron. Nauczył mnie tego ból jaki niesie ze sobą depresja i poczucie odrzucenia przez innych. Nauczyła mnie tego siła agresji, siła przekonań i siła miłości. Bardzo dużo dało mi dostrzeżenie, gdzie mam wpływ i jaki kierunek chcę nadać mojemu działaniu na Ziemi – czy mam dość energii na to, by ogarnąć cały świat?

Odpowiedź brzmi – pewnie, że mam. Jednak świat stwarzamy od środka na zewnątrz – nie inaczej. Wszystkie nasze działania, nasze myśli, to, co mamy głęboko w sercu, tworzy nasz świat naokoło. Tak jak dotkniesz tafli wody, a fale rozchodzą się kręgami naokoło, tak zmiana w nas samych wpływa na świat, który nas otacza.

Nowa Zelandia

Dlatego, jeśli zastanawiasz się jak pomóc światu, co dobrego możesz zrobić dla świata – zacznij od środka, zajrzyj wgłąb siebie, obdarz siebie tym, co najlepsze. Ja na tej stronie chcę zamieszczać dobre treści, karmić Cię dobrymi zmianami i przypominać sobie i Tobie, gdzie jesteśmy i kim jesteśmy.

Dobrego dnia!

Zosia

*Wszystkie zdjęcia pochodzą z moich podróży i zostały zrobione przeze mnie lub mojego męża. W tym wpisie oglądacie fotografie z Północnej Norwegii oraz Nowej Zelandii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *